انتخاب تور مشهد و نکات کاربردی آن

انتخاب آژانس مسافرتی,انتخاب تور مسافرتی مشهد,انتخاب تور مشهد

چکیده

انتخاب تور مسافرتی از اهمیت زیادی برخوردار است که متاسفانه خیلی از افراد به آن دقت نمی کنند. به همین دلیل ما در این مقاله تصمیم گرفته ایم تا تمامی نکاتی که برای انتخاب تور مشهد خود نیاز دارید را در اختیار شما قرار دهیم.

انتخاب آژانس مسافرتی,انتخاب تور مسافرتی مشهد,انتخاب تور مشهد,

انتخاب تور مشهد نیز مانند تمامی تورهای مسافرتی دیگر، شرایط و نکات خاص خود را دارد. یکی از گزینه ها برای مسافرت های تفریحی یا حتی کاری این است که خودتان برنامه ریزی داشته باشید و مقدمات سفرتان را فراهم کنید. از خرید بلیط گرفته تا رزرو هتل، گشت و گذار، رزرو رستوران،‌ مکان های گردشگری و غیره.

اما گزینه دیگری وجود دارد که یکی از آن ها رزرو تور مشهد است. شاید برای خیلی از ما سخت باشد که بخواهیم برنامه ریزی برای سفر داشته باشیم، هزینه ها را مدیریت کنیم یا امکان دارد که ما زمان برای این برنامه ریزی ها را نداشته باشیم. در این مواقع سراغ تورهای مسافرتی می رویم. به خاطر همین تصمیم می گیریم تمام این کارها را به یک کاردان بسپاریم. با این کار هزینه ها را در سفر کاهش می دهیم و با خیال آسوده از سفرمان لذت می بریم. اگر می خواهید اطلاعات بیشتری راجع به این تورها داشته باشید و نکات آن ها را بدانید در ادامه این موارد را بررسی می کنیم.

شهر مشهد تقریبا در تمام طول سال مسافرپذیر است. گردشگردان بسیاری در فصول سال این شهر را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب می کنند. یکی از دلایل محبوبیت شهر مشهد وجود بارگاه ملکوتی امام هشتم شیعیان در این شهر است.

انواع تور زیارتی-سیاحتی مشهد

برای سفر مشهد با تور گزینه های مختلفی پیش رو دارید که با توجه به سلیقه خودتان و شرایطی که دارید می توانید یکی از این تورها را برای خودتان انتخاب کنید. از جمله این تورها:‌ تور هوایی، تور با اتوبوس و تور با قطار هستند. اگر سفر شما خانوادگی باشد و با اعضای خانواده خود همراه هستید تور با قطار به مقصد مشهد برای شما مناسب تر است. از این نظر که شما راحت تر در جمع صمیمی اعضای خانواده هستید و لذت سفر را برای شما دو چندان می کند. از منظر دیگر برای سفر خانوادگی تور با قطار به مقصد شهر مشهد مقرون به صرفه تر است و ایمنی سفر هم بیشتر است.

تور دیگری که وجود دارد تور هوایی مشهد است. این تور برای افرادی مناسب است که می خواهند سریع تر به مشهد برسند. قیمت تورهای هوایی بنا به آژانس مسافرتی،‌ زمان خرید تور، کلاس هتل،‌ رستوران با همدیگر متفاوت هستند.

از دیگر تورهای مشهد که از بقیه ارزان تر است و اغلب افراد این تور را انتخاب می کنند تور مسافرتی مشهد با اتوبوس است. تور مسافرتی به مقصد مشهد با اتوبوس در تمام شهرهای ایران رایج است. افرادی که در استان های اطراف هستند تور اتوبوس بهترین انتخاب برای آنها است. این تور از ارزان ترین و در دسترس ترین تورهاست.

انتخاب آژانس مسافرتی

جهت خرید تور مسافرتی نیاز است که به یک آژانس مسافرتی مراجعه کنید،‌ این آژانس ها امکان خرید تور بصورت اینترنتی را نیز برای شما فراهم کرده اند. احتمالا در نگاه اول برداشت شما این خواهد بود که فرآیند خرید و انتخاب تور زیارتی-سیاحتی مشهد در این آژانس ها یکسان است. فراموش نکنید که تور مسافرتی مشهد فقط به خرید بلیط و ثبت نام محدود نمی شود. بهترین تور زیارتی-سیاحتی مشهد، توری است که خدمات با کیفیت تری را در اختیار شما از شروع سفر تا پایان سفر ارائه بدهد و شما را از حمایت و همراهی مناسب در طول برخوردار کند. چون بعضی از آژانس ها فقط خدمات فروش بلیط دارند و در بعضی دیگر خدمات بیشتری را در لیست آنها می بینید. بعضی از این آژانس ها نماینده یک آژانس دیگر هستند و بعضی دیگر مستقیم تور را ارئه می دهند. بنابراین قدم اول این است که بهترین آژانس مسافرتی را برای انتخاب تور مورد استفاده قرار دهید.

انواع تور مشهد,تور مشهد,شرایط انتخاب تور مشهد,

بستن قرارداد با شرکت ها و آژانس های مسافرتی

شرکت ها و آژانس هایی که تورهای مسافرتی مشهد را ارائه می دهند باید مجوزهای لازم از سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی را داشته باشند. اگر با شرکتی می خواهید قرارداد ببندید دقت کنید که این مجوزها را داشته باشند. یادآوری این نکته لازم است که بین شما و آژانس مسافرتی قراردادی کتبی وجود داشته باشد و خدماتی که آن ها قرار است به شما ارائه دهند در آن ذکر شده باشد. جزئیات خدمات مثل تاریخ رفت و برگشت، راهنمای تور، محل اقامت، بیمه سفر و موارد دیگر.

نکات مهم دیگر در رزرو تور

نکات مهم دیگری در رزرو تور مسافرتی مشهد وجود دارد که دانستن آن ها به شما کمک می کند انتخاب مناسب تری داشته باشید. شاید تاکنون با اصطلاحاتی مثل تور لحظه آخری یا تور ارزان مشهد به گوش شما خورده باشد که دلایل زیادی برای آن ها وجود دارد. یکی از این دلایل ارزان بودن آن ها بازه زمانی تورها است. اگر زمان سفر شما مناسبت های خاص مذهبی باشد قیمت تور گران تر خواهد بود.

نکات انتخاب تور مشهد,انتخاب آژانس مسافرتی,انتخاب تور مسافرتی مشهد,

همچنین فصل های سال هم روی این قیمت ها تاثیر گذار خواهند بود، فصل زمستان تعداد مسافران کم تر است به همین دلیل قیمت تورها در این فصل ارزان تر هستند. از دیگر عواملی که قیمت تورها را تعیین می کند نوع اقامتگاه ها می باشد. اگر هتل محل اقامت شما از خدمات رفاهی بیشتری برخوردار باشد و به حرم مطهر و اماکن تفریحی دیگر نزدیک تر باشد قیمت بیشتری خواهد داشت.

در پایان لازم است یادآوری کنیم که نوع تور انتخابی شما هم در قیمت ها تاثیر خواهند داشت. همانطور که در بالا اشاره کردیم تور مسافرتی شهر مشهد با اتوبوس از سایر تورها ارزان تر است و تورهای هوایی قیمت بیشتری از همه دارند.

پیش نیازهای سفر به مشهد

طبیعی است که قبل از انتخاب تور مسافرتی شهر مشهد مورد نظر خود، باید یک لیست از توقع ها و نیازهایی که در طور سفر، آن ها را از مجموعه ای که به شما تور را پیشنهاد داده است دارید را بنویسید. سپس می توانید با استناد به آن ها، بهترین انتخاب ها را در زمینه سفر به شهر مشهد مقدس داشته باشید. با این حال در ادامه این مقاله از وب سایت ندا بال تصمیم داریم تا پیش نیازهایی که برای سفر خود نیاز دارید را بیان کنیم تا با استفاده از آن ها، بتوانید یک لیست کاربردی و مفید برای انتخاب تور زیارتی-سیاحتی مشهدتان ایجاد کنید.

مشخص کردن دقیق زمان سفر

یکی از مسائلی که بر اساس آن می توانید برنامه ریزی های ابتدایی و در طول سفر خود را پیاده سازی کنید، مشخص بودن زمان سفر به صورت دقیق می باشد. در نتیجه تور گردشگری و آژانس مسافرتی مرتبط، وظیفه دارد تا این مسئله را به طور دقیق برای شما شفاف سازی کنید.

مطمئن باشید آن توری که زمان دقیق سفر را مشخص نکرده است، برای دیگر اقداماتی که قرار است در طول سفر انجام شود هم هیچ برنامه ریزی نداشته است.

تهیه کردن بلیط

همه می دانیم که دومین قدم اصلی برای سفر کردن به یک شهر، تهیه بلیط مبدا به مقصد می باشد. تعداد زیادی از افراد حاضر نیستند که از وسایل نقلیه مثل قطار، هواپیما، اتوبوس و … استفاده کنند تا به مقصد برسند. اما اگر به هر دلیلی نتوانستید به صورت شخصی به سفر بروید و هزینه های موجود در این زمینه هم برای شما اهمیت داشت، پیشنهاد ما به شما این است که از تورهایی استفاده کنید که بلیط های ارزان قیمت در روند کاری خود پیاده سازی کرده اند.

خوشبختانه پیشرفت دنیای وب سبب شده است تا شما بتوانید پروسه تهیه بلیط مسافرتی خود را به ساده ترین و سریع ترین شکل ممکن انجام دهید. کافی است یک جستجوی ساده در گوگل داشته باشید؛ تعداد بی شماری از وب سایت ها و اپ هایی که برای گردشگری یا خرید بلیط های مسافرتی راه اندازی شده اند در پیش روی شما بالا خواهند آمد.

به این نکته مهم دقت داشته باشید که تعدد مجموعه هایی که در زمینه فروش بلیط فعالیت دارند، موجب می شود تا رقابت شدیدی به وجود بیاید. به وجود آمدن این رقابت در هر حال به نفع مشتری ها است؛ اول اینکه این امر سبب شکسته شدن قابل توجه قیمت ها و ارائه آفرهای ویژه خواهد شد و دوم اینکه تورهای مسافرتی مجبور می شوند تا علاوه بر کاهش قیمت، کیفیت خدماتشان را تا جایی که امکان دارد، افزایش دهند.

انتخاب محل اقامت

انتخاب محلی برای اقامت از بخش های بسیار مهم در سفر به مشهد محسوب می شود. فرض کنید که قصد رزرو یک تور به مقصد شهر مشهد مقدس را ندارید؛ با این حال شما برای کاهش نگرانی های خود هم که شده، باید محلی که قرار است در طول سفر در آنجا استقرار داشته باشید را قبل از شروع سفر، انتخاب و بررسی کنید.

پیشنهاد ندا بال به شما این است که محلی را برای اسکان در نظر بگیرید که هزینه زیادی را بر گردن شما نیندازد؛ تا شما بتوانید در طول مسیر سفر، بیشتر به زیارت و گشت و گذار در شهر بپردازید. اگر قرار بود که بیشتر وقت خود را در هتل بگذارنید، اصلا چرا به سفر رفته اید؟؟؟

این ها نکاتی بود که بیشتر در بحث هزینه های انتخاب محل اقامت اهمیت داشتند؛ اما شما باید این مسئله را از جنبه های متعدد مورد بررسی قرار دهید. مثلا اگر قرار باشد که شما با خانواده خود به سفر بروید و یا اینکه تعداد افراد زیادی قرار است در طول مسیر سفر، همراه شما باشند، باید محلی را برای استقرار انتخاب کنید که بتواند رفاه حال تک تک اعضا را فراهم سازد. البته دقت داشته باشید که همه این ها در حالتی است که شما نخواسته باشید رزرو تور زیارتی مشهد را برگزینید.

کسب اطلاعات در زمینه حمل و نقل عمومی

مسئله مهم دیگری که در انتخاب تور مسافرتی شهر مشهد و یا سفر به مشهد به صورت شخصی باید مدنظر داشته باشید، نحوه و چگونگی رسیدن به مناطق گردشگری است. شما باید مسیرهای مختلفی که برای مناطق مورد نظرتان می توان از آن ها استفاده کرد را مورد بررسی قرار دهید. بعد از انجام کامل و دقیق این بررسی، باید بهترین راه را انتخاب کنید. دقت داشته باشید که لزوما بهترین راه، ارزان ترین راه نیست.

مثلا فرض کنید در سفر به مشهد، شما برنامه ریزی کرده اید که به باغ وکیل آباد بروید. اولین کاری که باید بکنید، خرید و شارژ یک من کارت است. سپس بهترین و سریع ترین راه برای رسیدن به باغ وکیل آباد، استفاده از مترو می باشد. شما می توانید از تاکسی های اینترنتی هم استفاده کنید اما به نظر ما به صرفه ترین راه، همین استفاده از مترو برای رسیدن به این مقصد است.

این یک نمونه بود؛ شما باید در مورد تمام مکان هایی که قصد رفتن به آنجا را دارید، چنین برنامه ریزی ای داشته باشید و کم و کیف وضعیف حمل و نقل عمومی را در شهر مورد نظرتان متوجه شوید.

به مشهد رسیدیم؛ چه کنیم؟ کجاها برویم؟

خب، طبعا اولین جایی که قرار است در سفر مشهد خود بروید، حرم مطهر رضوی است. اما اگر بخواهید مدت زمان زیادی را در این شهر باشید و کار دیگری جز زیارت نکنید، مطمئنا بعدها حسرت این مسئله را می خورید. شهر مشهد جاهای زیادی برای گشت و گذار و تفریح دارد. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم که قبل از رسیدن به شهر مشهد، با یک جستجوی ساده در گوگل، لیست مراکز دیدنی، مجتمع های خرید، پارک های آبی برتر و بهترین رستوران های واقع در مشهد و شهرستان های اطراف را شناسایی کنید و برای بازدید از هر کدام از آن ها، برنامه ریزی های دقیقی داشته باشید.

استفاده از غذاهای جدید

از بهترین خاطره هایی که در سفر به مشهد می توانید در ذهن خود ایجاد کنید، طعم غذاهایی است که میل می کنید. سعی کنید سبک زندگی خود را به گونه ای تغییر دهید که در هر سفری که به هرجا می کنید، از تمامی غذاها، علایق و آداب و رسوم آن شهر اطلاعات کاملی به دست بیاورید.

شاید کمی عجیب باشد اما خیلی از افراد تنها برای اینکه غذاهای جدید را امتحان کنند، به سفر می روند. حال این قضیه می تواند یکی از دلایلی باشد که شما در حال انتخاب تور زیارتی-سیاحتی شهر مشهد برای مسافرت هستید!

به هر حال شهر مشهد یکی از شهرهای غنی کشورمان بوده و طبعا غذاهای لذیذ و بی نظیری دارد که شما بدون شک باید آن ها را امتحان کنید. علاوه بر غذاهای بومی، مشهدی ها یکی از بهترین گروه ها در تولید و عرضه غذاهای فست فودی جدید هستند.

اگر جدیدا به شهر مشهد سفر کرده باشید و تمامی مناطق آن را گشته باشید، می دانید که همه نوع رستوران برای غذاهای فست فود وجود دارد که بسیاری از آن ها را در شهرهای دیگر حتی نمی توانید پیدا کنید. جالب است بدانید که شروع خیلی از سبک های جدید غذایی در این دسته، از مشهد شروع شده است و در نهایت در دیگر شهرها هم اکنون شاهد گسترش آن هستیم؛ مثل غول برگرها! مشهدی ها در این زمینه خلاقیت بالایی از خود نشان داده اند. پس حیف است که در تور خود، از این رستوران ها غافل شوید.

این مقاله ادامه دارد…

 

تورهای پیشنهادی ندابال

تورهای داخلی: تور کیشتور قشم | تور شیراز | تور چابهار | تور اصفهان

تورهای خارجی: تور استانبولتور دبیتور آنتالیاتور تفلیس | تور ارمنستان

مطالب مرتبط (آرشیو مقالات)