مهم ترین هزینه های سفر به مشهد

هزینه اصلی سفر به مشهد,هزینه سفر به مشهد,هزینه سفر به مشهد با اتوبوس

چکیده

هر فردی که قصد سفر به شهر مشهد را داشته باشد، باید علاوه بر اطلاع از خرج های جامع سفر خود، از مهم ترین هزینه های سفر به مشهد اطلاعات کاملی به دست بیاورد. می توان گفت شهر مشهد بعد از کربلا یکی از پر ترددترین شهرها از لحاظ مسافرانی که به زیارت امام هشتم […]

هزینه اصلی سفر به مشهد,هزینه سفر به مشهد,هزینه سفر به مشهد با اتوبوس,

هر فردی که قصد سفر به شهر مشهد را داشته باشد، باید علاوه بر اطلاع از خرج های جامع سفر خود، از مهم ترین هزینه های سفر به مشهد اطلاعات کاملی به دست بیاورد. می توان گفت شهر مشهد بعد از کربلا یکی از پر ترددترین شهرها از لحاظ مسافرانی که به زیارت امام هشتم شیعیان می روند، شناخته شده است. به خاطر وجود حرم امام رضا (ع)، شهر مشهد به پایتخت فرهنگی کشورمان تبدیل شده است. مشهد با مساحتی حدود سی هزار کیلومتر مربع بزرگترین استان ایران به شمار می رود. این شهر علاوه بر زیارتی بودن آن، مکان های گردشگری و تفریحی دیگری نیز دارد که برای شناخت بیشتر با شهر مشهد لازم است، هزینه های سفر به مشهد در جنبه های اصلی را برای شما بازگو کنیم.

هزینه تورهای مشهد

تور مشهد یا به صورت هوایی و یا به صورت زمینی ارائه می شود. هزینه این تورها با توجه به آژانس مسافرتی، آژانس هواپیمایی و پرواز، نوع هتل، نوع کابین قطار و به این هم بستگی دارد که شما در چه زمانی قصد دارید بلیط تهیه کنید، متفاوت هستند. متداول ترین نوع تورها، اغلب 2 شب و 3 روز یا 3 شب و 4 روز هستند. قیمت این تورها نیز به طور متوسط به این صورت است:

تور زمینی بین 250 هزار تومان تا 600 هزار تومان

تور هوایی بین 350 هزار تا 750 هزار تومان

هزینه سفر شخصی به مشهد

همانطور که می دانید هزینه سفر به مشهد با ماشین شخصی و شرایط با سفر با یک تور تفاوت هایی دارد. یکی از این تفاوت های این است که شما در سفر شخصی برنامه ریزی کاملا به دست خودتان است و متناسب با شرایط خود می توانید برنامه ریزی های خود را راحت تر انجام دهید. هزینه سفر به مشهد با ماشین شخصی به صرفه تر و هم هزینه ها را کاهش می دهد. هزینه های سفر به مشهد شخصی شما می تواند جهت خرید بلیط اتوبوس، قطار، هواپیما یا خودروی شخصی باشد که با توجه به نوع سفرتان باید هزینه ها را برآورد کنید.

هزینه رزرو و اقامت در هتل

بنا به بودجه ای که در اختیار دارید به همان میزان می توانید اقامتگاه های متنوعی را برای اسکان خود انتخاب کنید. خدمات این اقامتگاه ها نیز از نظر قیمت با هم متفاوت است. از میان هتل های لوکس، میان رده و ارزان با توجه به هزینه سفر مشهد خود که برای آن برنامه ریزی کرده اید، یکی را برای اقامت خود انتخاب کنید. اقامتگاه های دیگری مثل مسافرخانه ها، آپارتمان یا حتی حسینیه ها وجود دارند که هزینه های شما را تا حدی کاهش می دهند. آژانس های مسافرتی یا هواپیمایی، هتل های ارزان را نیز در برنامه تورهای خود دارند که می توانید از آن بهره مند شوید.

بیش از ده کمپ برای زائرین در شهر مشهد دایر شده برای آن دسته از افرادی که قصد اقامت در هتل و مسافرخانه ندارند که این کمپ ها امکانات اولیه اقامت را دارند و مسافران می توانند بعد از مشاهده لیست کمپ ها در یکی از این مراکز اقامت کنند. همچنین بیش از 200 مهمانپذیر در مشهد وجود دارد که قیمت اسکان و خدماتی که ارائه می دهند نسبتا ارزان هستند.

هزینه سفر مشهد با اتومبیل شخصی,هزینه های سفر به مشهد,هزینه اصلی سفر به مشهد,

هزینه رستوران های مشهد

در مدت سفر و اقامت خود در تور زیارتی-سیاحتی شهر مشهد می توانید از رستوران برای صرف غذای خود استفاده کنید یا خودتان دست به کار شوید و غذای خودتان را پخت و پز کنید. شمار زیادی از فست فودهای زنجیره ای و رستوران های لوکس یا معمولی در شهر مشهد هستند. قیمت های غذا در رستوران های معمولی تا هفتاد هزار تومان و در رستوران های لوکس تا 300 هزار تومان هستند.

هزینه سفر به مشهد,هزینه سفر به مشهد با اتوبوس,هزینه سفر مشهد با اتومبیل شخصی,

هزینه رفت و آمد در شهر مشهد

از هزینه های دیگری که در سفر مشهد لازم است راجع به آن اطلاعات داشته باشید، هزینه رفت و آمد در شهر مشهد است. گزینه های مختلفی برای جا به جایی وجود دارد که هر کدام با توجه به مسیر و قیمت آن ها با همدیگر متفاوت هستند. این وسایل عمومی حمل و نقل در اکثر نقاط شهر مشهد به گونه ای برنامه ریزی شده اند که شما هر کجای مشهد باشید می توانید به راحتی خود را به حرم مطهر امام رضا و نقاط مهم دیگر برسانید. بیشترین وسایلی که برای حمل و نقل استفاده می شوند مترو، اتوبوس های شهری و تاکسی ها هستند.

هزینه‌ های دیگر در طول سفر به مشهد

نوع دیگری از هزینه ها وجود دارند که جز هزینه های اصلی و ضروری نیستند و ممکن است که شما نیازی به این هزینه ها نداشته باشید و سفر شما فقط جنبه زیارتی داشته باشد. اما اگر شما جز این دسته از مسافران نیستید و قصد دارید از جاهای دیگر مشهد دیدن کنید، لازم است که برای این هزینه ها برنامه ریزی کنید تا نگرانی از این بابت نداشته باشید. رفتن به مکان های گردشگری و تفریحی دیگر از جمله پارک های آبی مشهد، آرامگاه بزرگان بابت ورودی آن ها شما باید مبلغی را پرداخت کنید. همچنین اگر شما قصد داشته باشید که سوغاتی به همراه خود برای عزیزانتان بیاورید یا به مراکز خرید دیگر سر بزنید باید بودجه کافی برای این کار را داشته باشید.

مطالب مرتبط (آرشیو مقالات)