خرید سوغاتی مشهد در ارزان ترین بازارها

خرید سوغاتی,خرید سوغاتی در مشهد,خرید سوغاتی مشهد

چکیده

سفر مشهد برای همه ما ایرانی ها یکی از دلنشین ترین سفرهایی است که تجربه کرده ایم. هر وقت صحبت از شهر مشهد به میان می آید بی اختیار یاد حرم مطهر امام رضا (ع) می افتیم یاد تب و تاب های خرید سوغاتی بعد از زیارت و هدیه آوردن برای عزیزانمان. مشهد سوغاتی های متنوعی دارد از خوراکی گرفته تا صنایع دستی با ارزش و قیمتی.

خرید سوغاتی,خرید سوغاتی در مشهد,خرید سوغاتی مشهد,

خرید سوغاتی مشهد همیشه جزئی از برنامه های سفر مشهد بوده و همه ما دوست داریم که با خرید سوغاتی دست پر از این شهر بیرون بیاییم. اگر بخواهیم سوغاتی های خوب و با قیمت ارزان بخریم باید فروشگاه ها و مراکز خرید شهر مشهد را بشناسیم تا درگیر هزینه های گزاف نشویم. در ادامه لیستی از این مراکز را در اختیار شما قرار می دهیم.

بازار رضا؛ بازار ارزان مشهد

یکی از معروف ترین بازارهای مشهد که در نزدیکی حرم امام رضا نیز قرار گرفته، ارزان فروشی بازار رضا است. انواع متنوعی از سوغاتی ها و اجناس در این بازار وجود دارد که با گشت و گذار در آن می توانید سوغاتی های ارزان بخرید. اما این به این معنی نیست که کیفیت اجناس هم پایین باشند، اتفاقا سوغاتی های بازار رضا از کیفیت خیلی خوبی برخوردار هستند. تنوع اجناس در این بازار باعث شده که همه بتوانند مطابق سلیقه های خود خرید کنند. نکته جالب این است که بازار رضا تنها مختص خرید سوغاتی مشهد نیست بلکه انواع پوشاک برای سنین مختلف در این بازار دیده می شود.

بازار روس های مشهد؛ بازار کالای چینی ارزان

بازار روس ها در مشهد کالاهای متنوعی از پوشاک گرفته تا سوغاتی در آن وجود دارد که اگر قصد داشته باشید با قیمت مناسب خریداری کنید رفتن و گشت و گذار در این بازار خالی از لطف نیست. به این خاطر نام آن را بازار روس ها نامیده اند که زمانی روس ها در آن فروشندگی می کرده اند. هم اکنون در این بازار بیشتر اجناس های چینی عرضه می گردد و خبری از فروشنده های روس و کالاهای آنها نیست. علاقه مسافران تور مشهد و حتی ساکنین شهر مشهد به اجناس چینی باعث شده که این بازار در طول شبانه روز شلوغ و پرازدحام باشد.

مرکز خرید پروما مشهد

این مرکز یکی از بهترین و با کیفیت ترین مراکز خرید شهر مشهد محسوب می شود که قیمت اجناس آن ارزان تا متوسط در نوسان است. هایپر مارکتی که در طبقه همکف پروما قرار گرفته انواعی از لباس ها و لوازم منزل در آن به چشم می خورد. گردشگرانی که با تور مشهد همراه هستند علاقه خاصی به طبقه همکف این مرکز خرید دارند چرا که قیمت اجناس آن بسیار مناسب است. شهربازی که در این مرکز خرید وجود دارد باعث شده پدر و مادرانی که بچه به همراه خود دارند همراه خریدهای خود بچه های خود را سرگرم بازی کنند. فاصله مرکز خرید پروما تا حرم حدود سی دقیقه است.

سوغاتی مشهد,سوغاتی مشهدی ارزان,خرید سوغاتی,

مرکز خرید الماس شرق مشهد

از دیگر مراکز خرید مشهد که اجناس با کیفیت و با قیمت مناسب می توان در آن یافت، مرکز خرید الماس شرق مشهد است. احتمالا نام این مرکز باعث شود فکر کنیم که اجناس ارزان در آن نمی توان خرید، اما با کمی تأمل و گشت و گذار در این مرکز متوجه می شویم که واحدهایی در آن وجود دارد که پوشاک مختلف با قیمت مناسب برای خریداران فراهم کرده اند.

خرید سوغاتی در مشهد,خرید سوغاتی مشهد,سوغاتی مشهد,

سرای بلور مشهد

این مرکز مناسب حال کسانی است که به دنبال لوازم خانگی ارزان می گردند. مغازه هایی که در سرای بلور مشهد هستند عمدتا لوازم خانگی ارزان را به صورت عمده می فروشند، اما در برخی مغازه ها هم ظروف چینی، لوازم پخت و پز آشپزی به صورت جزئی و با قمیت ارزان نیز یافت می شود. مجتمع دیگری در مشهد وجود دارد به نام گوهرشاد که مشابه همین مرکز خرید بوده و لوازم خانگی با قیمت مناسب برای افراد علاقه مند به خرید لوازم منزل در آن به فروش می رسد.

مرکز خرید فردوسی؛ پاتوق ارزان فروشی

مرکز خرید فردوسی همیشه مورد استقبال بسیاری از مسافران و همشهریان قرار گرفته است. این مرکز که در مجاورت یک فضای سبز واقع شده مناسب خریدهای خانوادگی می باشد. اجناس این مرکز هم کیفیت خوبی دارند و هم از قیمت مناسبی برخوردار است. همه نوع پوشاک برای آقایان و خانم ها در طبقات مختلف این مرکز به فروش می رسد. حتی یک طبقه به خرید سوغاتی در مشهد و صنایع دستی آن اختصاص یافته است که مسافران بتوانند خرید خود را به راحتی انجام دهند.

بازار سپاد مشهد

یکی از گزینه های مناسب در سفر مشهد برای خرید سوغاتی، بازار سپاد مشهد است. این بازار در نزدیکی مرکز خرید الماس مشهد واقع شده و شهرت آن به خاطر سوغاتی های ارزانی است که در این بازار وجود دارد. امروزه این بازار را به عنوان یکی از معتبرترین مراکز عمده و دارای اعتبار سوغات مشهد می شناسند. مشتریان همواره از این بازار رضایت داشته اند، چرا که محیطی امن و راحت را برای آنها مهیا کرده است.

مطالب مرتبط (آرشیو مقالات)