مقایسه هواپیمای بوئینگ و ایرباس برای سفر مشهد

هواپیما A320,هواپیما ایرباس,هواپیما بوئینگ

چکیده

مقایسه هواپیمای بوئینگ و ایرباس برای سفر به مشهد نیاز مسافرانی است که می خواهند تمامی جزئیات سفر خود را بدانند و همه اطلاعات مورد نیاز از هواپیماهای بوئینگ و ایرباس را داشته باشند.

هواپیما A320,هواپیما ایرباس,هواپیما بوئینگ,

هواپیماهای بوئینگ و ایرباس

هواپیماهای بوئینگ و ایرباس بیشتر در خطوط هوایی ایران برای سفر به مشهد انتخاب می شوند. هر دوی این هواپیماها از بهترین و معتبرترین هواپیماهای جهان هستند که توسط بهترین کارخانه های هواپیما سازی ساخته شده اند. تنوع هواپیماهای مسافربری بوئینگ و ایرباس بسیار بالا است و امروزه شاهد انواع مختلفی از این هواپیماها در خطوط هوایی کشور هستیم.

هواپیماهای ایرباس و بوئینگ هر کدام دارای مزایا و امکانات مختلفی هستند که باعث شده است طرفداران خاص خودشان را داشته باشند، در این میان برخی از مدل های این هواپیماها دارای محبوبیت و امنیت بیشتری است و تورهای مشهد ترجیح می دهند بیشتر از آن ها استفاده نمایند.

تور مشهد از جمله تورهایی است که توسط آژانس های مسافرتی معمولا برگزار می گردد. این تورها عمدتا از هواپیماهای بوئینگ یا ایرباس برای سفر مشهد استفاده می کنند و در این میان تورهایی مشهد هوایی که با هواپیماهای بوئینگ 777 و ایرباس A320 برگزار می شوند از بهترین و ایمن ترین تورها هستند.

تور مشهد هوایی از جمله تورهایی است که طرفداران زیادی دارد و بسیاری از افراد به دلیل راحتی سفرهای هوایی و مزایای سفر با تور ترجیح می دهند که با تور مشهد به زیارت حرم مطهر امام رضا (ع) بروند. هر یک از تورهای هوایی مشهد معمولا با یکی از ایرلاین ها همکاری دارند و سفرهای خود را با استفاده از هواپیماهای آن ایرلاین انجام می دهند. بیشترین هواپیماهایی که در این مسیر استفاده می شوند از نوع بوئینگ یا ایرباس هستند. خیلی از افراد در زمان خرید بلیط یا رزرو تور در انتخاب هواپیما بوئینگ یا ایرباس دچار تردید می شوند و نمی دانند که کدام انتخاب بهتر است. با ما همراه باشید که به بررسی این موضوع بپردازیم که هواپیمای بوئینگ برای تور مشهد بهتر است یا ایرباس؟

سفر با هواپیما به مشهد

روش های مختلفی برای سفر به مشهد وجود دارد اما در این میان سفر با هواپیما سریع تر از سایر روش های مسافرت است. امروزه پیشرفت تکنولوژی موجب شده است که هواپیما ها از ایمنی کافی برخوردار باشند و کمتر دچار نقص فنی شوند، در نتیجه سفر با هواپیما می تواند انتخاب مناسبی برای افراد مختلف باشد. برای آنکه بتوانید تور هوایی مشهد مناسبی انتخاب نمایید کافی است که اطلاعات خود را در مورد هواپیماها و ویژگی های آن ها افزایش دهید و متناسب با شرایط خود یکی از آن ها را انتخاب نمایید.

تورمشهد با هواپیما بوئینگ یا ایرباس؟

هواپیما بوئینگ 777,هواپیماهای ایرباس,هواپیما A320,

به دلیل تقاضای بالایی که برای تور مشهد وجود دارد در طول سال تورهای مشهد هوایی متعددی برگزار می شود. نمی توان گفت که فقط تورهای هوایی مناسب هستند که از هواپیما ایرباس استفاده می کنند یا فقط تورهایی مناسب هستند که با هواپیماهای بوئینگ برگزار می شوند. در میان انواع هواپیماهای بوئینگ و ایرباسی که در مسیر مشهد وجود دارند هواپیما بوئینگ 777 و هواپیما ایرباسA320 از بهترین و ایمن ترین هواپیماها هستند که در ادامه بیشتر به بررسی آن ها می پردازیم.

هواپیما بوئینگ 777

بوئینگ 777 این هواپیمای پهن پیکر از محبوب ترین هواپیماهای جهان محسوب می شود که از ایمنی بالایی برخوردار است. با توجه به آنکه شهر مشهد نقش ویژه ای در صنعت تورسیم دارد و هر ساله مسافران زیادی با هواپیما به آنجه سفر می کنند در این مسیر معمولا از بهترین هواپیماها استفاده
می شود. از شرکت های هواپیمایی که در لیست هواپیماهای آن ها هواپیما بوئینگ 777 به چشم
می خورد می توان به هما، ایران ایر و ماهان ایر اشاره نمود که از بهترین شرکت های هواپیمایی ایران محسوب می شوند. متاسفانه به دلیل مشکلات سیاسی تعداد هواپیماهای بوئینگی که وارد کشور شده اند چندان زیاد نیست. هواپیما بوئینگ 777 در دو مدل تولید شده است و 396 نفر ظرفیت دارد و دارای سرعتی بین 892 تا 945 کیلومتر بر ساعت می باشد.

هواپیما ایرباس,هواپیما بوئینگ,هواپیما بوئینگ 777,

هواپیما A320

هواپیما A320 را می توان گفت رقیب اصلی هواپیما بوئینگ 777 است و با 150 نفر ظرفیت از دسته هواپیماهای غول پیکر و کوتاه برد محسوب می گردد. کیفیت عالی خدمات پروازی و امکانات منحصر به فرد این هواپیما باعث شده است که طرفداران بسیاری داشته باشد و بیشتر شرکت های هواپیمایی از این هواپیما استفاده نمایند. از شرکت هایی هواپیمایی مجهز به هواپیما ایرباس 320 A می توان به هواپیمایی آسمان، ماهان و ایران ایر اشاره نمود.

بنابراین با توجه به مطالب ذکر شده می توان گفت تورهای مشهد هوایی که با هواپیماهای ایرباس A320 و بوئینگ 777 برگزار می شوند از بهترین و ایمن ترین تورهای مشهد هستند که می توانند سفری لذت بخش و خاطره انگیز را برای شما به ارمغان آورند.

تهیه بلیط هواپیما مشهد

افرادی که قصد دارند با هواپیما به مشهد سفر کنند و یا تورمشهد را انتخاب کرده اند باید از 3 الی 5 روز قبل از زمان پرواز برای رزرو بلیط اقدام نمایند. بلیط های چارتری و سیستمی متعددی از سوی ایرلاین های مختلف برای سفر به مشهد ارائه شده اند که می توانید با توجه به زمان سفر خود یکی از آن ها را انتخاب نمایید.

با توجه به نوع هواپیما و ایرلاینی که آن را ارائه می دهد قیمت بلیط ها متفاوت هستند، البته بلیط های سیستمی دارای قوانین مشخصی هستند و نوسان قیمت چندانی ندارند اما بلیط های چارتری از قانون خاصی پیروی نمی کنند و قیمت بلیط های آن ها ثابت نیست و در برخی مواقع بیشتر از بلیط های سیستمی است و تنها در صورتی مناسب هستند که بتوانید بلیط چارتری مشهد را پیدا کنید که ارزان تر از بلیط سیستمی مشهد باشد.

مطالب مرتبط (آرشیو مقالات)