تور مشهد با قطار و نکاتی مهم برای آن

تور مشهد,تور مشهد با قطار,سفر به مشهد با قطار

چکیده

تور مشهد با قطار یکی از صورت های بسیار محبوب از نحوه سفر کردن به شهر مشهد مقدس می باشد که در این مقاله تمامی نکات مربوط به آن را توضیح خواهیم داد.

تور مشهد با قطار یکی از بهترین تجربه هایی است که شما می توانید در سفر کردن به این شهر زیارتی داشته باشید. هر سال تورهای مشهد در در فصول مختلف برای مسافران به ويژه زائران امام رضا (ع) برپا می شود. این تورها با توجه به شرایط و خواسته های مسافران ارائه می شود که به دو صورت است: تورهای هوایی و تورهای زمینی. که تورهای زمینی خود دو نوع هستند: تور مشهد با قطار و با اتوبوس.

آن دسته از افرادی که با قطار سفر کرده اند احتمالا این را می دانند که سفر با این وسیله نقلیه با دیگر سفرها متفاوت است. تجربه ای که از دیدن طبیعت در بین راه، گذشتن از دل کوه ها و تونل ها و شنیدن صدای ریل قطار تجربه ای دلنشین می آفریند. اگر هم تا به حال با قطار سفر نکرده باشید می توانید تجسم کنید که پا گذاشتن در واگن قطار و قدم زدن در آن چه حسی دارد و شاید دوست داشته باشید برای یک بار هم که شده خودتان تجربه سفر ریلی را داشته باشید. اما ما لازم دانستیم که پیشنهاداتی برای سفر به مشهد با قطار برای شما ارائه دهیم تا در این سفر طولانی طعم لذت را بچشید.

خرید بلیط برای سفر به مشهد با قطار

هر کدام از ما ابتدای هر سفر اولین کاری که انجام می دهیم این است که بلیط خود را رزرو می کنیم. قبل از اینکه با قطار سفر کنید بلیط خود را تهیه کنید و در صورت لزوم بلیط برگشت خود را هم رزرو کنید تا با خیالی راحت سفری دلچسب را تجربه کنید. اگر هم با یک تور مسافرتی همراه هستید حتما چک کنید برنامه های شما از طرف شرکت مورد نظر آماده و همه چیز برای شما مهیا شده باشد. شماره واگن و شماره صندلی خود را بدانید،‌ در جریان باشید که واگن شما چند نفره است، ساعت حرکت شما چه زمانی است و قطار در کجاها توقف می کند. این نکات اولین قدم شما برای سفر به مشهد با قطار هستند که کمک می کند برنامه ریزی سفر شما در ابتدای کار به درستی پیش برود.

از لباس راحتی استفاده کنید

با توجه به اینکه تقریبا مدت زمانی که در راه هستید طولانی است، برای اینکه احساس خستگی را از تن خود دور کنید می توانید لباس هایی را بپوشید که به شما احساس راحتی و آسودگی می دهد. شلوارهای جین، کفش و پیراهن های تنگ شما را اذیت می کند و آرامش شما را بر هم می زند. اغلب افراد برای حل این مسئله لباس های راحتی به همراه خود دارند، که ما هم به شما پیشنهاد می کنیم همین کار را انجام دهید.

خوش برخورد بودن در مسیر

تور مشهد,تور مشهد با قطار,سفر به مشهد با قطار,

مهم نیست که همسفرهای شما آشنا باشند یا غریبه، برخورد مهربانانه و ابراز محبت شما با آنها سفر را به خاطره ای دل انگیز تبدیل می کند. اگر که همسفر شما غریبه است و برای اولین بار است که او را می بینید با او خوش صحبت و خوش برخورد باشید و دوستانه رفتار کنید. اگر همسفرتان مایل بود با او به گفتگو بنشینید و شما هم دوست داشتید، این کار را انجام دهید تا لذت سفر به مشهد را با یکدیگر به اشتراک بگذارید. می توانید با آن ها بازی های گروهی انجام دهید، جایتان را با همدیگر عوض کنید و از مناظر اطراف قطار با همدیگر لذت ببرید.

وسایل مورد نیاز سفر مشهد و احتیاط!

از آنجا که می دانیم سفر به مشهد با قطار زمان زیادی را می طلبد، نیاز است که وسایلی را به همراه داشته باشیم و از آن ها استفاده کنیم تا در بین راه این طولانی بودن را احساس نکنیم. وسایل سرگرم کننده مثل کتاب، هدفون یا هندزفری، وسایل غیر الکترونیکی مثل بازی های فکری، مجله های سرگرمی می توانند از این دست وسایل باشند. وسایل دیگری که جزء ملزومات سفر هستند:  شارژر وسایل الکترونیکی، مواد خوراکی، آب معدنی،‌ پتو و بالشت بادی برای خواب.

برای محافظت از پول نقد و وسایل قیمتی خود، کیف کمری یا گردنی تهیه کنید تا قبل از خواب جواهرات، کارت های اعتباری و پول نقد خود را در آن قرار دهید. دارایی هایی که فکر می کنید با ارزش هستند را نزدیک خودتان نگه دارید. در طول سفر تا آنجایی که می توانید از زندگی شخصی خود با کسی صحبت نکنید و سعی کنید که اطلاعاتی مثل محل سکونت را با کسی در میان نگذارید.

خواب راحت

در طی مسیر معمولا به هر مسافر بالشت، پتو و وسایل مورد نیاز خواب داده می شود. اما شما برای اینکه اطمینان خاطر داشته باشید وسایل خواب را به همراه خود داشته باشید. سعی کنید در بین راه مدت زمانی را به خواب اختصاص دهید و استراحت داشته باشید. یک مدت زمان داشتن خواب راحت به شما کمک می کند که وقتی به مقصد می رسید با نشاط و سرحال باشید.

هوشمندانه از زمان خود استفاده کنید

قیمت سفر به مشهد با قطار,هزینه سفر به مشهد با قطار,وسایل موردد نیاز سفر به مشهد با قطار,

در تور مسافرتی خود با قطار این فرصت را دارید در کوپه به برنامه ریزی اهداف خودتان بپردازید. کارهایی که به محض رسیدن به مشهد باید انجام دهید، مکان هایی که باید بروید و حتی برای کارهایی که بعد از سفر برای زندگی شخصی باید انجام دهید. اگر لب تاپ خود را به همراه دارید می توانید این برنامه ریزی ها را در آن ثبت کنید و چک لیستی از اهداف خود داشته باشید.

از کارهای هوشمندانه دیگری که می توانید در سفر به مشهد با قطار انجام دهید این است که تمام وسایل الکترونیکی مثل لب تاپ،‌ گوشی هوشمند و دوبین عکاسی را شارژ کنید.

اگر اهل سفرنامه نویسی و خاطره نویسی هستید می توانید به نوشتن مشغول شوید، با دوربین عکاسی زیبایی های بین راه را ثبت کنید و در آرشیو گوشی یا لب تاپ خود ذخیره کنید تا آن ها را با نزدیکان خود به اشتراک بگذارید.

اطلاعات در مورد ایستگاه ها

قبل از هر چیز لازم است این نکته را یادآوری کنیم که وسیله مهم دیگری که در طی تور به کمک شما می آید نقشه است. در حال حاضر اپلیکیشن های زیادی هستند که نقشه های پیشرفته را با امکانات و اطلاعات زیاد در اختیار شما می گذارند. می توانید از گوگل مپ گوشی هوشمند خود استفاده کنید. در نقشه، ایستگاه های بین راه و و ایستگاه و مقصد نهایی که قرار است در آن پیاده شوید را پیدا کنید. ساعت هایی که به این ایستگاه ها و مقصد نهایی می رسید را ثبت کنید. البته در سفر به شهر مقدس مشهد با قطار برنامه ریزی های از قبل مشخص هستند و طبق برنامه سفر شما پیش می رود، ولی لازم است شما هم اطلاعات ایستگاه ها و موارد دیگر را در اختیار داشته باشید.

مزایای تور مشهد با قطار

سفر به شهر مقدس مشهد با قطار می تواند برای بسیاری از افراد امری خوب و برای بسیاری از افراد دیگر، یک سفر خسته کننده باشد؛ بهتر است بدانید که این امر کاملا بستگی به سلیقه شما دارد. با این حال تصمیم داریم تا در ادامه، برخی از مزیت هایی که با سفر به مشهد با قطار نصیب شما می شود، بیشتر آشنا شویم.

سرعت مناسب

بسیاری از افراد، از سرعت بالا هراس داشته و وسایل نقلیه ای که استفاده از آن ها سبب شود این افراد به استرس دچار شوند، می تواند آسیب های جدی ای به آن ها وارد کند. سفر مشهد با قطار اما اینگونه نیست و شما می توانید یک سفر آرام و به دور از هر گونه استرس را تجربه کنید. البته دقت داشته باشید که اگر شما فردی باشید که از سرعت بالای وسایل نقلیه لذت می برید، ممکن است استفاده از قطار برای سفر به مشهد، کمی برای شما خسته کننده باشد.

محل قرار داشتن راه آهن

بر خلاف ترمینال و فرودگاه های شهرها مختلف کشور، راه آهن ها معمولا در مراکز شهرها قرار گرفته اند که این مسئله را می توان جزو مزایای مهم تورهای مسافرتی با قطار دانست. همینکه برای سفر با هواپیما یک فرد بخواهد که از شهر خارج شود، ممکن است کمی زمان بر و خسته کننده به نظر برسد. اما همین فرد که فاصله وسیله نقلیه مسافرتی تا منزلش اهمیت زیادی برای او دارد، می تواند با انتخاب قطار، به راحتی به آنچه که می خواهد دست پیدا کند.

گستردگی شبکه راه آهن

همه می دانیم که شبکه راه آهن در کشور ما بسیار گسترده می باشد؛ یعنی اگر در یک مسیری که رفت و آمد مسافر بسیار زیاد است، باز هم شاهد هستیم که قطار آن مسیر، چندین مرتبه در طول شبانه روز فعالیت صفر تا صد دارد.

مثلا در تور مشهد با قطار، شما می توانید به این قضیه پی ببرید؛ با اینکه مشهد یکی از شهرهایی است که تعداد زیادی مسافر و زائر وارد آن می شود؛ اما کمتر پیش می آید که کسی بگوید نتوانسته است بلیط سفر به مشهد با قطار پیدا کند؛ آن هم به این دلیل که ظرفیت تکمیل بوده یا اینکه قطار وجود نداشته است.

برنامه ریزی کارشده و دقیق

برخلاف تاخیرها و دیرکردهایی که در سفر به مشهد با هواپیما رخ می دهند، در یک تور مسافرتی با قطار، احتمال بروز چنین مشکلاتی تقریبا صفر است. بنابراین اگر شما جزو افرادی هستید که دقیق بودن برنامه ریزی های سفر از اهمیت زیادی برایتان برخوردار است، پیشنهاد می کنیم که حتما از قطار برای سفرهای خود استفاده کنید.

با یک جستجوی ساده نیز متوجه این قضیه خواهید شد که تغییرات آب و هوایی هم نمی توانند در تغییر برنامه ریزی های قطارها تاثیر چندانی بگذارند.

تور مشهد,تور مشهد با قطار,سفر به مشهد با قطار,

محدود نبودن بار

در سفرهایی که با قطار انجام می شود، شما محدودیتی از نظر اینکه چه تعداد چمدان یا چه حجم بار به همراه دارید، نخواهید داشت. همانطور که همه می دانیم، برخی از افراد تمایل دارند تا در سفرهایشان، تا جایی که امکان دارد، وسیله حمل کنند! اگر جزو این افراد هستید و قصد سفر به مشهد را نیز دارید، پیشنهاد ندا بال به شما این است که قطار را به عنوان وسیله نقلیه اصلی خود انتخاب کنید.

عدم آلودگی محیط زیست

شاید یکی از برترین دلایلی که همه ماها باید از قطار برای سفر استفاده کنیم، این باشد که این وسیله نقلیه، تقریبا هیچ آلودگی ای برای محیط زیست به وجود نمی آورد. به همین دلیل، پیشنهاد می شود اگر مشکلی در زمینه انتخاب وسیله نقلیه ندارید و مسائل جزئی دیگر، اهمیتی برای شما ندارند، حتما برای مسافرت از قطار استفاده کنید تا با این روش، حداقل کمک کوچکی در حفظ سلامت محیط زیست کرده باشید.

فعالیت پزشک قطار

یکی از ویژگی های منحصر به فرد سفر کردن با قطار این است که شما در طول مسیر سفر می توانید به پزشک دسترسی داشته باشید. دلیل اصلی که مسئولان اعلام می کنند خانم های باردار اگر ناچار به مسافرت می باشند، حتما باید از قطار برای این کار استفاده کنند، نیز همین است. نکته مهمی که وجود دارد این است که حضور پزشک به مسافرین دلگرمی می دهد و همین مسئله سبب افزایش حس امنیت سفر خواهد شد.

علاوه بر این ها، در دیگر وسایل نقلیه اگر مشکلی برای سلامتی یکی از مسافرین به وجود بیاید، معمولا پزشکی وجود ندارد که این مسئله را به صورت تخصصی رفع و رجوع کند. اما به عنوان مثال در تور زیارتی-سیاحتی به مقصد مشهد با قطار شما می توانید بدون هیچ نگرانی، به کوپه پزشک بروید و مشکل خود را با او در میان بگذارید.

راحتی و آسایش

قطارها به دو صورت کوپه ای مانند و اتوبوسی وجود دارند. در قطارهای کوپه ای فضای بیشتر و آزادتری دارند. علاوه بر این، در مجاورت صندلی ها میزی قرار داده شده است که شاید ساده به نظر برسد اما موجبات رفاه و راحتی مسافرین زیادی را فراهم می آورد. راحتی و آسایش به قطارهای کوپه ای ختم نمی شود؛ در قطارهای اتوبوسی نیز ساختار نشستن مسافرین به گونه ای است که بازهم در مقایسه با دیگر وسایل نقلیه، راحتی زیادی نصیب مسافرین می شود.

در نتیجه، یکی از دلایل اصلی ای که مردم ما تور مسافرتی به شهر مشهد به واسطه قطار را انتخاب می کنند، همین مسئله آرامش و راحتی است که می توانند در طول مسیر سفر داشته باشند.

عدم معطل شدن

سازوکار سفرهایی که با قطار انجام می شود، به گونه ای است که معطلی صورت نمی گیرد. به عنوان مثال در سفرهای دریایی و هوایی، یکسری چک لیست باید بررسی شوند تا مشکلی در طول مسیر برای کشتی یا هواپیما به وجود نیاید. اما در قطار اینطور نیست و اگر مسافرین تنها نیم ساعت قبل از ساعت حرکت قطار در محل حضور داشته باشند، می توانند به راحتی به سفر خود برسند و مشکلی برایشان پیش نیاید. در نتیجه اگر اعصاب معطل شدن را ندارید، سفر به مقدس مشهد با قطار بهترین و در خورترین انتخابی خواهد بود که می توانید انجام دهید.

سرگرمی سالم

افرادی زیادی هستند که حاضرند تنها به دلیل همین ویژگی، همیشه با قطار سفر کنند. یکی از تفریحات سالمی که در سفر با قطار می توانید به دست بیاورید، مشاهده و لذت بردن از مناظر طبیعی زیبایی است که در طول مسیر وجود دارد. دقت داشته باشید که حتما نباید جنگل های سرسبز در مسیر شما باشند تا از آن لذت ببرید، بسیاری از افراد هستند که تمایل زیادی به دیدن مناطق کویری دارند.

در مسیر تور مسافرتی مشهد خود با قطار شما مناظر بسیار بکری را مشاهده خواهید کرد؛ پس اگر به دنبال یک سرگرمی سالم می باشید، پیشنهاد ما این است که تور مشهد با قطار را در اولویت هایتان بگذارید.

تجربه یک خواب با آرامش

در سفرهایی که با قطار انجام می شود، معمولا زمان زیادی صرف رسیدن به مقصد می شود؛ تور مسافرتی مشهد با وسیله نقلیه قطار نیز از این قاعده مستثنی نیست. بنابراین، مسافرین نیاز دارند بخوابند. خب همه می دانیم که اکثر قطارها دارای تخت هایی در کابین هستند که مسافرین می توانند به راحتی هرچه تمام استراحت کنند.

اما مسئله اصلی این است که خواب مسافر، کیفیت هم داشته باشد. دلیل علمی اش مشخص نیست اما در سفرهایی که با قطار انجام می شوند، طبق نظراتی که جمع آوری شده است، مسافرین، بهترین و باکیفیت ترین خواب های طول عمر خود را انجام داده اند. پس اگر جزو افرادی هستید که می خواهید در طول مسیر رفت و آمد سفر مشهد خود خواب خوبی داشته باشید، تور زیارتی-سیاحتی شهر مشهد به واسطه قطار همان چیزی است که به دنبالش هستید.

سفر به شهر مشهد با قطار ؛ تجربه سفری امن

بر اساس آمارهای به دست آمده از وب سایت های برتر گردشگری در جهان، قطار بالاترین امنیت را در بین تمامی وسایل نقلیه دارد. سفر به واسطه این وسیله نقلیه به قدری امنیت دارد که احتمال بروز حادثه تقریبا نزدیک به صفر می باشد.

دقیقا به همین دلیل است که وقتی حادثه ای در زمینه سفرهای زمینی با قطار رخ می دهد، تمامی مسئولین و مردم تا این اندازه متاسف و متعجب می شوند. در نتیجه، اگر جزو افرادی هستید که سفر به شهر مشهد را به دلیل عدم وجود امنیت در طول مسیر مدام به عقب می اندازید، تور مسافرتی شهر مشهد با قطار می تواند یک سفر خاطره انگیز با امنیت بسیار بالا را به شما هدیه کند.

سکوت حاکم بر محیط قطار

محیط داخلی قطار بعد از اینکه شروع به حرکت کرد، به یکی از بهترین مکان ها برای تمرکز تبدیل می شود؛ دلیلش هم سکوتی است که بر فضا حاکم می شود. هنگامی که از تور مشهد با قطار استفاده می کنید، شما می توانید از این موقعیت برای چیدمان برنامه های خود در طول سفر، استفاده کنید. همچنین اگر اهل مطالعه هستید، این محیطی که سفر با قطار در اختیار شما قرار می دهد، می تواند بسیار مفید و کاربردی برای مطالعه کتاب هایی که مدت هاست قصد مطالعه آن ها را داشته اید، باشد.

عدم به وجود آمدن خستگی

خیلی از افراد طبق عادت، نمی توانند برای مدت زمان زیادی یکجا بنشینند! البته نمی توان این عادت را جزو عادات بد یا خوب قلمداد کرد؛ اما به هر حال واقعیت به این صورت است. در هر حال، اگر فردی جزو این دسته باشد و در طول سفر خود با قطار دچار خستگی و درماندگی شود، این اجازه را دارد تا کوپه خود را ترک کرده و در راهرو قطار شروع به قدم زدن کند.

در برخی از قطارها نیز مانیتوری در هر کوپه قرار داده شده است تا مسافرین در صورت خستگی، به تماشای فیلم مورد علاقه شان بپردازند.

وجود امکانات رایگان

تور مشهد با قطار برخی امکانات رایگان را در اختیار شما قرار می دهد؛ البته این امر بیشتر در کشورهای اروپایی دیده می شود. مثلا مسافرین هنگامی که قصد خریداری بلیط خود را دارند، نیازی نیست تا برای کودکان زیر دو سال و در برخی کشورها زیر چهار خود، بلیطی تهیه نمایند.

تهویه مناسب هوای داخلی

کمتر پیش می آید که کسی از اصطلاحا خفه بودن هوای داخلی قطار ناراضی باشد. حتی در معمولی ترین قطارها هم اهمیت ویژه ای برای سیستم تهویه در نظر گرفته می شود و همین مسئله می تواند از بروز بسیاری از مشکلات و نارضایتی ها جلوگیری کند.

معایب سفر با قطار

با هر وسیله ای که بخواهید به سفر بروید، هم مزایایی وجود دارد که شامل حالتان می شود و معایبی! در سفر زمینی با قطار هم چنین وضعیتی وجود دارد. تا اینجا اکثر مزیت هایی که این نوع از مسافرت کردن می تواند برای شما داشته باشد را به اشتراک گذاشتیم. اما در ادامه این مقاله از وب سایت ندا بال قصد داریم تا معایب سفر کردن با قطار را نیز برای شما عزیزان مورد تحلیل و بررسی قرار دهیم.

سرعت پایین

در مقایسه با سفرهای هوایی، سفر کردن با قطار سرعت پایینی دارد. البته همه می دانیم که قطارهای سریع السیر راه اندازی شده اند تا مشکل پایین بودن سرعت قطار را مرتفع کنند؛ اما بدون تعارف باز هم سرعت و راحتی سفر با هواپیما به مراتب از قطار بیشتر می باشد.

عدم شفافیت و نظم در برنامه ها

برنامه هایی که برای سفر با قطار پیاده سازی شده اند ممکن است کمی گیچ کننده باشند. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم که دقت فراوانی از ابتدا تا انتهای سفر خود داشته باشید و بلیط خود را نیز به خوبی از همه لحاظ مورد بررسی قرار دهید.

بهداشت ضعیف

سرویس های بهداشتی که در قطارها وجود دارند، معمولا بهداشت لازم را نداشته و در مقایسه با هواپیما کاملا از کیفیت پایینی برخوردار هستند. اگر سفر طولانی داشته باشید و بر روی این مسئله حساسیت خاصی داشته باشید، سفر به واسطه قطار ممکن است کمی برای شما دشوار باشد.

این مقاله ادامه دارد…