تور لحظه آخری مشهد با قطار و هواپیما

تور لحظه آخری,تور لحظه آخری با قطار,تور لحظه آخری مشهد با قطار

چکیده

تور مسافرتی مشهد با قطار به دلیل هزینه مناسب و ایمن بودن آن یکی از بهترین گزینه های سفر به مشهد محسوب می شود. قیمت این تور با توجه به نوع و درجه قطارتعیین می شود. در فصل های پاییز و زمستان می توان ارزان ترین تورهای مشهد با قطار را رزرو نمود.

تور لحظه آخری مشهد با قطار امروزه به یکی از محبوب ترین و پر استفاده ترین انتخاب های مسافرین تبدیل شده است. سفر به مشهد مقدس پایتخت معنوی ایران و زیارت حرم مطهر امام رضا (ع) آرزوی خیلی ها است .هر ساله افراد زیادی از سراسر ایران و جهان به مشهد  می روند. یکی از بهترین  و ایمن ترین روش های سفر به مشهد استفاده از قطار است. سفرهای ریلی به دلیل امنیت و هزینه مناسبی که دارند بسیار پر طرفدار هستند. با استفاده از تورهای مشهد می توان علاوه بر زیارت حرم مطهر از سایر جاذبه های تفریحی گردشگری مشهد دیدن نمود و سفری خاطره انگیز را تجربه کرد.

در بخش اول این مقاله قصد داریم تنها در مورد تورهای لحظه آخری مشهد با قطار صحبت کنیم و بعد از اینکه این مسئله به تمام و کمال بررسی کردیم، نکاتی که در ادامه در مورد مزایا و معایب این نوع از تورها بیان می کنیم، هم برای سفرهای زمینی است و هم برای سفرهای هوایی.

تور زیارتی-سیاحتی برای سفر به مشهد، یک انتخاب فوق العاده

تور مشهد لحظه آخری یکی از بهترین گزینه ها برای سفر به مشهد مقدس می باشد که در انتخاب آن باید دقت نمود، معمولا این تورها به صورت هوایی برگزار می شوند اما تورهای زمینی مشهد که عمدتا با قطار اجرا می شوند نیز دارای طرفداران بسیاری هستند. قیمت این تورها به عوامل مختلفی بستگی دارد و در ایام مختلف سال متفاوت هستند. همچنین باید بگوییم که به عنوان مثال تور لحظه آخری قطار می تواند بهترین قیمت ها را در اختیار شما قرار دهد.

ارزان ترین قطارهای مشهد

تور لحظه آخری,تور لحظه آخری با قطار,تور لحظه آخری مشهد با قطار,

سفر با قطار علاوه بر ایمن و کم هزینه بودن موجب می شود که افراد بتوانند در طول مسیر کنار خانواده خود باشند و از مناظر زیبا و بکر طبیعت لذت ببرند. قطارهای متعددی با کیفیت و درجه بندی مختلف در مسیر مشهد وجود دارند که مسافران بر اساس بودجه سفر و سایر شرایط می توانند مناسب ترین قطار را انتخاب نمایند. ارزان ترین تور لحظه آخری مشهد با قطار، شامل قطارهای اتوبوسی هستند و پس از آن می توان به قطارهای سالنی و 6 تخته اشاره نمود.

سفر به کلانشهر مشهد با بهترین قطارها

تورهای مشهد شرایطی را فراهم می کنند که مسافران علاوه بر یک سفر زیارتی سفری سیاحتی نیز بتوانند تجربه نمایند. تورهایی که از قطارهای پنج ستاره فدک و قطار زندگی استفاده می کنند در مقایسه با سایر تورهای زمینی مشهد دارای قیمت بالاتری هستند. این قطارها خدمات منحصر به فردی را ارائه می دهند و مسافران با استفاده از آن ها می توانند سفر راحتی را تجربه نمایند.

تور لحظه آخری مشهد با قطار

تور لحظه آخری مشهد با قطار تورهایی هستند که با وجود امکانات خوبی که دارند دارای قیمت پایین تری از سایر تورها می باشند. در برخی از ایام سال که میزان مسافر کاهش می یابد این تورها قیمت مناسب تری دارند،در صورتی که بتوانید تور لحظه آخری مشهد را رزرو نمایید هزینه های سفر شما به مقدار قابل توجهی کاهش می یابد. گاهی شرکت های چارتر کننده تعدادی ازکوپه های یک قطار را برای تاریخ مشخصی رزرو می کنند و در صورتی که نتوانند تا زمان حرکت قطار تمامی بلیط های خود را به فروش برسانند این بلیط ها را با قیمت بسیار پایینی ارائه می دهند.

ارزان ترین قیمت تورهای زیارتی-سیاحتی برای سفر مشهد

قیمت تورهای زمینی مشهد همانند تورهای هوایی مشهد ثابت نیست و در برخی از ایام سال قیمت آن افزایش می یابد. در برخی از فصول و ایام سال قیمت این تورها به پایین ترین میزان خود می رسد و می تواند فرصت مناسبی برای افرادی باشد که می خواهند سفر کم هزینه ای داشته باشند. از ارزان ترین زمان های سفر با قطار به مشهد می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • ماه مهر و همزمان با شروع مدارس
 • ماه دی که امتحانات دانش آموزان و دانشجویان آغاز می گردد
 • اواخر ماه اسفند و قبل از شروع سال جدید که همه درگیر کارهای استقبال از سال نو هستند
 • اواخر فروردین ماه که میزان مسافرت ها کاهش یافته است
 • اوخر اردیبهشت و اوایل خرداد همزمان با شروع امتحانات مدارس
 • همچنین بهتر است در هنگام رزرو تورمشهد و قطار مشهد به نوع قطار(سالنی، اتوبوسی، کوپه ای و لوکس بودن) آن و خدماتی که ارائه می دهد توجه نمایید

تفاوت سفر با قطار و سفر زمینی مشهد

سفر به مشهد با قطار,تور لحظه آخری,تور لحظه آخری با قطار,

تور زمینی مشهد با اتوبوس یا قطار برگزار می شود و همچنین در سفر زمینی به مشهد می توان از خودرو شخصی نیز استفاده نمود. تورمشهد با قطارعلاوه بر  گروهی به صورت انفرادی نیز وجود دارد. در تور گروهی مشهد شما یک سفر کاروانی با قطار را تجربه می کنید که تمامی جزئیات سفر را مدیر تور تعیین می کند. مانند محل اقامت در مشهد، نوع وسیله نقلیه، ساعت و روز حرکت و … . اما در تور انفرادی مشهد مسافر می تواند تمامی جرئیات را تغییر دهد و یک تور به سلیقه خود تنظیم نماید مثلا می تواند هتل را تغییر دهد یا ساعت حرکت و روز آن را عوض کند و … .

نکات مهم در انتخاب تور زیارتی-سیاحتی برای سفر مشهد با قطار

همانطور که سفر با هر وسیله نقلیه ای شرایط خود را دارد، سفر به مشهد با قطار نیز شرایط و ویژگی های مخصوص به خود را دارد. پس پیشنهاد می کنیم که شما هم در تور لحظه آخری مشهد با قطار یا نوع دیگری از تورهای موجود برای سفر، به نکاتی که در ادامه بیان می کنیم، دقت داشته باشید.

ساعت رفت و برگشت

معمولا هتل ها ساعت 12 اتاق را تحویل می گیرند و ساعت 14 تحویل می دهند، از این رو اگر نیمه شب به مشهد برسید مجبور هستید که هزینه اقامت یک شبانه روزکامل را در هتل بپردازید. بنابراین بهتر است از انتخاب قطارهایی که ساعت حرکت آن ها طوری است که  نیمه شب به مشهد می رسند بپرهیزید.

نوع قطار

نوع قطار در راحتی سفر و میزان هزینه بلیط موثر است. قطارهایی که دارای کوپه های 4 تخته هستند مانند قطارهای فدک و زندگی بهترین قطارهای سفر به مشهد محسوب می شوند. البته قطارهای ارزان قیمت تری نیز در این مسیر وجود دارد مانند قطار غزال، نورالرضا، سیمرغ و غدیر که می توانید تورهایی را انتخاب نمایید که با این نوع قطارها رزرو شده اند.

کنسل نمودن بلیط قطار

گاهی اوقات پس از رزرو تور، شرایطی پیش می آید که سفر شما کنسل می شود و نمی توانید در تاریخ مورد نظر به سفر بروید و باید بلیط را هر چه سریع تر کنسل نمایید. بنابراین در صورتی که روز قبل از سفراقدام به کنسلی نمایید 10 درصد از هزینه شما سوخت خواهد شد، این در حالی است که اگر روز حرکت قطار پیش از ساعت 12 بلیط را کنسل نمایید 50 درصد هزینه سوخت می گردد. توجه داشته باشید در صورت اعلام کنسلی دو ساعت قبل از حرکت هزینه بلیط به شما پس داده نخواهد شد.

مزایای استفاده از یک تور لحظه آخری

یک تور لحظه آخری از جنبه های گوناگون می تواند به شما کمک کند و برای شما یک سفر فوق العاده را رقم بزند. بر اساس تجربه ای که در مجموعه ندا بال به دست آورده ایم، تورهای لحظه آخری نیز مانند تمامی انواع تورها، معایبی نیز دارند؛ اما مزیت های آن ها بسیار بیشتر از معایبی است که برای کیفیت سفرشان، شناسایی شده است.

به همین دلیل تصمیم داریم تا در ادامه این مقاله، مزیت های سفر با استفاده از تور لحظه آخری مشهد را بیان کنیم.

 • صرفه جویی بسیار بالا در هزینه های سفر
 • استفاده از خدمات هتل ها و آژانس های مسافرتی با پایین ترین قیمت
 • عدم محدودیت و گسترده بودن مسیر تور در داخل و خارج کشور
 • استفاده از خدمات بیمه و امکانات رفاهی با کمترین قیمت ممکن
 • سفر با بهترین و گران ترین هواپیماها و پرداخت هزینه بسیار کمتر از حالت معمولی
 • و …

همانطور که مشاهده می کنید، این دسته از تورها می توانند مزیت های زیادی را برای شما به ارمغان بیاورند؛ اما مشروط به این مسئله که شما نهایت دقت را در انتخاب تور لحظه آخری برای سفر به شهر مشهد خود داشته باشید تا با مشکلاتی نظیر کلاه برداری های برخی از آژانس های مسافرتی تقلبی، روبرو نشوید.

معایب استفاده از یک تور لحظه آخری

در بالا، در مورد مزیت های تورهای لحظه آخری برای شما عزیزان، نکات مهمی را بیان کردیم؛ اما هر زمان که در مورد مزیت های یک چیز صحبت می شود، بدون شک باید اشاره ای به معایب آن نیز کرد.

تور لحظه آخری مشهد نیز به همین صورت است؛ این دسته از تورها معایب و مشکلاتی نیز دارند که بد نیست قبل از رزرو تور مورد نظر خود، آن ها را بدانید و بر اساس ادغام معایب و مزایایی که به شما ارائه کرده ایم، تصمیم نهایی خود را بگیرید.

تور لحظه آخری مشهد با قطار,سفر به مشهد با قطار,تور لحظه آخری,

عدم برنامه ریزی صحیح و ساختاریافته در مورد سفر

همانطور که می دانید، یکی از ویژگی های تور لحظه آخری، مشخص نبودن دقیق تاریخ سفر از قبل است. یعنی شما اگر بخواهید از این تورها استفاده کنید، نمی توانید به صورت دقیق برای سفر خود برنامه ریزی داشته باشید؛ چراکه تاریخ دقیق حرکت خود را نمی دانید و باید منتظر باشید تا یک تور لحظه آخری برای شما به وجود بیاید و از آن استفاده کنید.

احتمال پایین بودن کیفیت هتل یا قطار مورد نظر

متاسفانه برخی از افراد و مجموعه ها چنین کاری را انجام می دهند؛ این افراد به جای اینکه یک تور لحظه آخری مشهد با قطار را به شما ارائه کنند، با هتل های بی کیفیت و ارزان قیمت قرارداد می بندند و در نهایت افرادی مثل شما را با تبلیغات قوی و طبیعی، جذب تورهای لحظه آخری خود می کنند. دقت داشته باشید که در بالا هم به این مسئله اشاره کردیم که یم تور لحظه آخری به هیچ عنوان نباید بی کیفیت بود و شرایط بدی را برای سفر شما فراهم سازد؛ فی الواقع تورهای لحظه آخری همان تورهای عادی ای هستند که به دلایل متعدد، نتوانستند تعداد مسافرین خود را تکمیل کنند. به همین دلیل در نزدیکی های زمان برقراری سفر، تور معمولی خود را در قالب یک تور لحظه آخری با همان کیفیت اصلی به فروش می گذارند.

خلاصه اینکه اگر قصد استفاده از یک تور لحظه آخری برای سفر به مشهد را دارید، باید همواره این مسئله را مدنظر داشته باشید که یکسری افراد از کلاه برداری در این زمینه سودهای زیادی به دست می آورند و شما باید با دقت کامل و هوشمندی، از خدمات مجموعه های مسافرتی ای استفاده کنید که بهترین تورهای موجود در این زمینه را پیشنهاد کنند.

عدم برگشت هزینه تور

شاید کمتر کسی این مسئله را به شما بگوید؛ اما در تور لحظه آخری برای سفر به مشهد مقدس و پروازهای چارتری که قرار است از آن ها برای رسیدن به مقصد استفاده کنید، برگشت وجه امکان پذیر نیست. درست است کسی که می خواهد از یک تور لحظه آخری با قطار یا هواپیما استفاده کند، دیگر تصمیم نهایی خود را گرفته است؛ اما هیچ موقع نمی توان همه چیز را پیش بینی کرد و همه می دانیم که همیشه تمام امور طبق برنامه ریزی های ما پیش نمی رود.

در نتیجه، ممکن است که شما رزرو تور لحظه آخری مدنظر خود را انجام دهید و بنا بر دلایلی بخواهید سفر خود را کنسل کنید؛ در این زمان هیچ عودتی در زمینه هزینه ای که کرده اید برای شما در نظر گرفته نمی شود. البته جدا از این مسائل، معمولا فردی که می خواهد از تورهای لحظه آخری استفاده کند، به صورت صد درصد قصد سفر داشته و تمام برنامه ریزی های خود را از قبل انجام داده است.

عدم درنظر گرفتن نظر مسافر

به طور کلی در تورهای لحظه آخری، نظر و علایق مسافرین جدید در انتخاب هتل، رزرو صندلی هواپیمای انتخاب شده، چگونگی برنامه ریزی در طول سفر و … اهمیتی ندارند. درست است که این مسئله یکی از عیب های مهم تور لحظه آخری محسوب می شود؛ اما این مسئله را مدنظر داشته باشید که این توری که می خواهید در آن شرکت کنید، از قبل برنامه ریزی های خود را کرده است و اگر قرار باشد به ازای هر فرد جدیدی که به لیست مسافرین افزوده می شود، برنامه ریزی های خود را تغییر دهد، دیگر سنگ روی سنگ بند نمی شود.

عدم دریافت بهترین کیفیت

تورهای این چنینی، مشخصا آن کیفیتی که قرار است تورهای دیگر داشته باشند را ندارند؛ منظورمان بی کیفیت بودن لحظه آخری ها نیست! تورهای لحظه آخری نشان دهنده بی برنامه بودن مدیریت تور می باشند؛ البته نه همه آن ها. به همین دلیل، انتظار نداشته باشید که بهترین کیفیت را از اول تا آخر مسیر سفر تجربه کنید. البته این مسئله بزرگی نیست چون قرار است که هزینه ای بسیار کمتر از مبلغی که دیگران پرداخته اند، بپردازید ولی اگر این مسئله نامتناسب بودن کیفیت شما را خیلی آزار می دهد استفاده از یک تور لحظه آخری برای سفر به شهر مشهد بهترین انتخابی نیست که شما می توانید داشته باشید.

نکات مهم رزرو تور لحظه آخری برای سفر مشهد

قبل از این که بخواهید رزرو تور لحظه آخری خود را انجام دهید، نکات مهمی وجود دارند که حتما باید آن ها را مدنظر داشته باشید تا بتوانید بهترین انتخاب ها را برای خود و همسفرانتان رقم بزنید.

 • تمامی مسائلی مربوطه به برگزاری، تاریخ رفت و برگشت، وضعیت اسکان در شهر مقصد، وضعیت سرویس دهی و … را با ریز جزئیات بررسی کنید.
 • قرار نیست پایین ترین قیمت تور لحظه آخری مشهد را انتخاب کنید؛ پایین بودن قیمت یک تور گردشگری، معمولا نشان دهنده پایین بودن کیفیت آن است.
 • باید بدانید که تمامی هماهنگی های لازم در جهت انتخاب هواپیما، انتخاب صندلی و … از قبل انجام شده است و شما اختیاری در این زمینه ندارید.
 • حتما برای خرید تورهای لحظه آخری از آژانس های مسافرتی معتبر استفاده کنید تا مشکلی برای شما به وجود نیاید و خیالتان بابت همه چیز راحت باشد.
 • اگر خرید یا رزرو تور لحظه آخری خود را به صورت آنلاین انجام می دهید؛ در ابتدا مطمئن شوید که آژانس مسافرتی مورد نظر، یک وب سایت داشته باشد و در قدم دوم از این مسئله اطمینان حاصل فرمایید که وب سایت این آژانس نماد اعتبار داشته باشد.
 • رزومه مجموعه گردشگری مدنظر را حتما بررسی کنید؛ اگر می توانید به نظرات مسافرینی که قبلا از خدمات آن مجموعه استفاده کرده اند، دسترسی داشته باشید، حتما از آن ها استفاده کنید تا وضعیت مشتری محور بودن آن آژانس را مورد تحلیل و بررسی قرار دهید.

سخن آخر

دقت داشته باشید که هرآنچه در این مقاله در مورد مزیت ها و معایب تور لحظه آخری برای سفر به مشهد ارائه شد، می تواند بسته به شرایط شما تغییر کند. یعنی ممکن است ویژگی ای که برای یک نفر مزیت است، برای شخص دیگر یک عیب و نقص در سیستم تورهای لحظه آخری محسوب می شود.

پس قبل از تصمیم گیری نهایی خود، به خوبی در مورد شرایط مدنظرتان فکر کنید، برنامه ریزی های لازم را انجام دهید و در نهایت اقدام به رزرو یا انصراف از رزرو تور لحظه آخری بکنید. در هر حال، اگر مشکلی در این زمینه داشتید، مجموعه ندا بال در کنار شماست و می توانید هر سوالی که داشتید را از ما بپرسید.

تورهای پیشنهادی ندابال

تورهای داخلی: تور کیشتور قشم | تور شیراز | تور چابهار | تور اصفهان

تورهای خارجی: تور استانبولتور دبیتور آنتالیاتور تفلیس | تور ارمنستان

مطالب مرتبط (آرشیو مقالات)