معرفی کامل چالیدره مشهد

تماشای چالیدره مشهد در شب,چالیدره,چالیدره مشهد

چکیده

چالیدره مشهد یکی جذاب ترین جاذبه های گردشگری های این شهر زیباست که دارای اماکن تفریحی و گردشگری های فوق العاده و ما در این مقاله برای شناخت بهتر نکاتی را برای شما شرح می دهیم

چالیدره مشهد یکی از اماکن گردشگری است که دارای طرفداران زیادی در مشهد و دیگران نقاط کشور می باشد. این مکان تفریحی در ۱۷ کیلومتری مشهد واقع شده است. اگر ساکن مشهد هستید و می خواهید به چالیدره بروید می بایست از بلوار وکیل آباد مشهد بگذرید و به طرقبه بروید. در طرقبه تابلوهایی جهت راهنمایی مسافرین و مجاورین قرار دارد که به راحتی می توانید به این مکان تفریحی زیبا دسترسی پیدا کنید. همه ما می دانیم شهر مشهد در چند سال اخیرتغییرات زیادی در زمینه گردشگری داشته است که بسیاری از امکان گردشگری به تازگی به این شهر اضاف شده که مرکز تفریحی چالیدره یک نمونه از این اماکن می باشد. وجود این مراکز تفریحی موجب شد تا شهر مشهد را علاوه بر شهر زیارتی یک شهر توریستی بخوانند. همانطور که در بالا اشاره کردیم چالیدره در شهرستان طرقبه در دره هایی همچون ارغوان و چالیدره قرار گرفته است. این نکات خاص چالیدره برای شما که با تور مشهد قصد سفر به این شهر دارید، قطعا کاربردی خواهد بود.

دره چالیدره به عنوان یکی از جاذبه های طبیعی که طرفدار زیادی دارد در شهر طرقبه محسوب می شود. چالیدره توسط رودخانه ای به نام جاغرق تغذیه می شود که قرار گرفتن این دو جاذبه در کنار هم جلوه زیبایی را به نمایش گذاشته است.

چالیدره مشهد در سال ۱۳۷۶ به بهره برداری رسید.

تاریخچه چالیدره

چالیدره درواقع یک سد خاکی می باشد که در جهت تامین آب آشامیدنی و کشاورزی  شهرستان طرقبه ساخته شده است. جالب است بدانید که ساخت این سد از سال ۱۳۷۶ تا سال ۱۳۸۱ طول کشید. در اوایل احداث این سد مردم چالیدره مشهد فقط به عنوان تامین کننده آب از آن استفاده می کردنند اما رفته رفته به یک مکان گردشگری و تفریحی تبدیل شد. همینطور در این منطقه به ساخت ابزار و وسایل تفریحی همچون تله کابین، قایق پدالی، رستوران و بانجی جامپینگ پرداختند. شما می توانید در این سد زیبا و تفریحی ساعت ها وقت بگذرانید و در آخر هفته ها به همراه خانواده به این مکان زیبا ببرید و از تعطیلات خود لذت ببرید.

تماشای چالیدره مشهد در شب,چالیدره,چالیدره مشهد,

امکانات تفریحی سد چالیدره

همانطور که در بالا اشاره کردیم در این منطقه تعدادی رستوران و ابزار های بازی جهت رفاه مردم طراحی شده است که در ادامه با هریک از آن ها آشنا خواهید شد. رستوران برج گردان: در رستوران برج گردان تمامی غذاها از جمله ایرانی و فرنگی طبخ می شود. این رستوران در بهترین مکان به همراه خوشمزه ترین غذاها ساخته شده است. اگر سد چالیدره را برای اوقات فراغت خود انتخاب کردید، حتما به رستوران برج گردان سر بزنید و از غذاهای خوشمزه آن غافل نشوید.

تله کابین: از دیگر محیط های منحصر به فرد و هیجان انگیز سد چالیدره تله کابین است که دارای ۲۷۰ متر طول می باشد و با عبور از بالای دریاچه لحظات هیجان انگیزی را برای شما به ارمغان می آورد.

بانجی جامپینگ: در این تفریح شما لذت پرتاپ از ارتفاع توسط طناب بلند را تجربه خواهید کرد که این خود به تنهایی هیجان شما را چند برابر خواهد کرد و با معلق بودن بین آسمان و زمین لحظات پر شوری را برای شما رقم می زند.

ترن چالیدره: یکی دیگر از وسایل هیجان انگیز چالیدره مشهد ترن می باشد. افرادی که علاقه زیادی به افزایش آدرنالین در بدن خود می باشند این وسیله بهتربن گزینه است که با این وسیله هیجان وصف نشدنی را تجربه خواهید کرد.

زیپ لاین چالیدره: زیپ لاین تفریحی است که فرد توسط یک طناب به کوه متصل می شود که با کمک آن طناب که به کمر فرد بسته می شود از کوه پایین می آید. این سرگرمی هم برای افرادی که به آن علاقه دارند از هیجان خاص خود برخوردار است.

آموزش غواصی: در مجموعه چالیدره افرادی دوره دیده هستند که به آموزش غواصی می پردازند که شما به راحتی می توانید غواصی را از آنها بیاموزید. علاوه بر آن وجود قایق های پدالی موجب شده تا در فصل های گرمتر سال از آن ها استفاده کنید.

از دیگر امکانات این مجموعه تفریحی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

امکان ماهی گیری در دریاچه

ایجاد فضایی برای تفریح کودکان

وجود کافی شاپ

وجود عکاسخانه جهت ثبت لحظات شما

وجود کشتی شناور تفریحی

وجود لمکده و چایخانه سنتی

تماشای چالیدره مشهد در شب,چالیدره,چالیدره مشهد,

بهترین زمان بازدید از سد زیبای چالیدره

همانطور که می دانید سد چالیدره در منطقه کوهستانی طرقبه واقع شده است. این مکان تفریحی دارای زمستان های سرد و استخوان سوز است. اگر می خواهید لحظات خوشی را در کنار عزیزانتان در این مکان تفریحی بگذارنید، پیشنهاد می کنیم فصل بهار و تابستان را برای بازدید از سد زیبای چالیدره انتخاب کنید. در فصل بهار هوای معتدل چالیدره مشهد بسیار معتدل می باشد و همینطور در فصل زمستان می توانید برای دست یابی به هوای خنک به این منطقه زیبا بروید.

مناسب ترین راه های دسترسی به چالیدره

برای رفتن به چالیدره مشهد باید به اتوبان وکیل آباد بروید زیرا این اتوبان یکی از اصلی ترین مسیرهای شرق به غرب مشهد محسوب می شود. هنگامی که به میدان بزرگی رسیدید وارد بلوار امام رضا شوید و این بلوار را تا پایان ادامه دهید تا به کمربندی برسید سپس کمربندی را پیش بروید تا به جاده نقندر برسید اگر جاده نقندر را به اندازه دو کیلومتر جلوتر بروید منطقه زیبایی چالیدره را در سمت چپ خود خواهید دید. باید بگوییم تماشای چالیدره مشهد در شب زیبایی این منطقه را چند برابر می کند.