راهنمای جامع سفر به کیش

اولین سفر کیش,راهنمای تور کیش,راهنمای سفر به جزیره کیش

چکیده

پیش از این در مورد سفر به کیش مطالبی را بیان کرده ایم؛ اما در این مطلب قصد داریم تا جامع ترین راهنمای سفر به کیش را برای شما ارائه کنیم.

راهنمای سفر به کیش در حقیقت ماهیت اصلی این مقاله از وب سایت ندا بال می باشد که تصمیم داریم یک نمونه جامع و کامل را برایتان ارائه کنیم. جزیره کیش برای غواصان ماجراجویی که به دنبال کاوش در صخره های مرجانی، هستند مکانی عالی است.

کیش تقریباً در تمام طول سال از آب و هوای گرم آفتابی بهره می برد. جزیره کوچک کیش با داشتن خارق العاده ترین و رنگارنگ ترین صخره های مرجانی در جهان شناخته می شود. این محتوا، راهنمای سفر به کیش و هر تمام آنچه را که باید در مورد این جزیره کوچک اما با شکوه بدانید را در بر می گیرد.

محل کیش

اولین مطلبی که در راهنمای سفر به کیش باید بدانید، محل استقرار این جزیره است. جزیره کیش یک جزیره مسطح، شنی و یک منطقه آزاد تجاری با شکلی تقریبا بیضوی مانند است که در قسمت جنوبی ایران در خلیج فارس واقع شده است و 19 کیلومتر (12 مایل) با منطقه اصلی فاصله دارد. این جزیره یکی از کوچکترین جزایر خلیج فارس است و مساحتی به طول 91 کیلومتر مربع (مربع 35.3 مایل) دارد.

آب و هوای کیش

جزیره کیش دارای آب و هوای نیمه استوایی با 145 میلی متر بارندگی در سال است. در تمام سال بخصوص در طول بهار و تابستان بسیار گرم و مرطوب است. بهترین زمان سفر به جزیره کیش از آبان تا اوایل بهار است که رطوبت کمتری دارد. این جزیره بیشترین تعداد روزهای آفتابی را در منطقه دارد.

اولین سفر کیش,راهنمای تور کیش,راهنمای سفر به جزیره کیش,

مردم و جمعیت کیش

در طی چند دهه اخیر به دلیل مهاجرت ایرانیان از مناطق مختلف کشور به جزیره کیش برای کار یا سرمایه گذاری، جمعیت این جزیره افزایش یافته و تقریبا به 30 هزار نفر رسیده است. علاوه بر این، سالانه حدود یک میلیون بازدید کننده به این جزیره سفر می کنند. بهتر است در بخش راهنمای سفر به کیش بدانید که مردم محلی جزیره با ترکیبی از فارسی و عربی صحبت می کنند.

گشت و گذار در کیش

چنانچه اولین سفر کیش خود را تجربه می کنید خوب است که با مکان های دیدنی و جاذبه های کیش از قبل آشنا شوید. اگرچه این جزیره کوچک است اما تعداد زیادی مرکز خرید و جاذبه ی توریستی در جزیره کیش وجود دارد. همچنین می توانید برخی از بهترین فعالیت های ورزشی آبی را در این جزیره پیدا کنید. بنابراین، هنگام اولین سفر کیش، خودتان را برای فعالیت های مختلف آماده کنید.

قنات کاریز کیش

راهنمای سفر به کیش,راهنمای سفر کیش,سفر به جزیره کیش,

بر اساس یکی از معتبرترین کتاب های راهنمای سفر کیش، تاریخی ترین مکان دیدنی این جزیره، کاریز کیش (قنات کیش) است که یک شهر زیرزمینی و شهر باستانی در حریره می باشد. کاریز در واقع قناتی است با تعدادی تونل که در آن بازدید کنندگان می توانند پیاده روی کرده و منظره ای از این نوع سیستم را از نزدیک مشاهده کنند. از آنجایی که تونل ها بیش از پنج مایل گسترش یافته اند، این مکان مانند یک شهر زیرزمینی به نظر می رسد.

اگرچه بسیاری از قسمت های شهر باستانی حریره باقی نمانده است، اما اعتقاد بر این است که این شهرک مربوط به قرن هشتم بوده و در شعرهای سعدی از آن یاد شده است. این شهر در قسمت شمالی جزیره واقع شده و منظره ای از معماری باستانی را نشان می دهد.

خانه مردم شناسی بومیان کیش

خانه مردم شناسی بومی کیش که تماما با متُد معماری محلی ساخته شده، یکی از باستانی ترین خانه های این جزیره است. دلیل اصلی تبدیل شدن این خانه زیبا به موزه معرفی تاریخ بی نظیر، فرهنگ، سنت ها و تامین معیشت و نمایش صنایع دستی ساکنان بومی این جزیره به گردشگران بوده است.

درخت لور (درخت سبز)

اولین سفر کیش,راهنمای تور کیش,راهنمای سفر به جزیره کیش,

گفته می شود که درخت همیشه سبز کیش 600 سال قدمت دارد. بسیاری از محلی ها بر این باور هستند که این درخت فرخنده است. بنابراین خیلی از مردم برای برآورده شدن آرزوهای خود به این درخت مراجعه می کنند و نخ را در اطراف شاخه های ضخیم پیچ خورده به هم، گره می زنند تا آن را به واقعیت تبدیل کنند.

سرگرمی های آبی

غواصی با اسکوتر زیردریایی، شاتل دریایی، جت اسکی، بنانا کلوپ، پارسل، فلای برد، پدل برد، اسکی روی آب و سوار شدن بر قایق های بادی و قایق های تفریحی در هر گوشه ای از جزیره به طور گسترده ای موجود است. از سرگرمی های هیجان انگیز دیگری که در خشکی و قسمت شنی جزیره صورت می گیرد می توان شرکت در سافاری را مثال زد که مورد استقبال هر تور کیش مهاجر به این جزیره می باشد.

راهنمای سفر به کیش,راهنمای سفر کیش,سفر به جزیره کیش,

سافاری شرکت در مسابقه با ماشین های آفرودی است. دوچرخه سواری در اطراف جزیره در یک مسیر دوچرخه سواری بیش از 50 کیلومتر با طبیعت بکر و مناظر زیبا، خاطره ای فراموش نشدنی از سفر شما خواهد بود.

تورهای لحظه آخری کیش

چنانچه تصمیم دارید مخارج سفر را تا حد قابل توجه ای کنترل کنید از تورها استفاده کنید مخصوصا تور لحظه آخری. پیشنهاد می کنیم هر چند وقت یک بار و پیش از سفر به سایت های فروش بلیط سر بزنید و آنها را چک کنید. این کار را به این منظور انجام خواهید داد که از زمان برگزاری تورهای مسافرتی یا تورهای لحظه آخری مطلع شوید. در تورهای مسافرتی کیش، شخصی به عنوان راهنمای سفر کیش همراه شما خواهد بود.

 

تورهای پیشنهادی ندابال

تورهای داخلی: تور قشم | تور مشهد | تور شیراز | تور اصفهان | تور چابهار

تورهای خارجی: تور استانبولتور دبیتور ارمنستانتور آنتالیاتور تفلیس

مطالب مرتبط (آرشیو مقالات)